Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Akcja " Z Rodziną do lasu"

Akcja " Z Rodziną do lasu"

Akcja z Rodziną do lasu  – warunki udziału

Przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Akcję pod nazwą "Z Rodziną do lasu".Akcja ma na celu zaktywizowanie rodzin z dziećmi i zachęcenie do odwiedzenia lasu oraz poszerzenia swojej wiedzy przyrodniczej  podczas  wspólnego spaceru.

Razem uczycie się korzystając z przygotowanych treści na tablicach edukacyjnych na ścieżce Las Kiełbasów i odpowiadacie na przygotowane przez nas pytania. Nauka z Rodziną na łonie natury to naprawdę świetny sposób na spędzenie czasu i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pytania na ścieżce nie są ułożone w kolejności. Czasem trzeba będzie być może wrócić do jakiejś tablicy albo przeczytać coś jeszcze bardziej wnikliwie, ale to wszystko po to, byście zaangażowali się na trochę dłużej J

2. Co trzeba zrobić by wziąć udział w Akcji z Rodziną do Lasu?

  • Wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na naszej stronie internetowej www.jelesnia.katowice.lasy.gov.pl odesłać go na adres: jelesnia@katowice.lasy.gov.pl
  • Na zgłoszenie chętnych czekamy do 12.04.2021 r. do godziny 15:00
  • Liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwsze 30 zgłoszeń dostanie kartę z zadaniami.
  • Zgłoszenia po terminie nie będą przyjmowane.

3. Przesłanie zgłoszenia jest wyrazem chęci zgłoszenia w zabawie. Po otrzymaniu zgłoszenia Organizator akcji prześle na podane w zgłoszeniu adresy mailowe Kartę pracy z zadaniami dla wszystkich uczestników akcji. Dla wszystkich w dniu 13.04.2021 r.

4. Na wykonanie zadania czyli odwiedziny na ścieżce edukacyjnej Las Kiełbasów oraz odesłanie wypełnionej karty z zadaniami, lub dostarczenie wypełnionej karty do biura nadleśnictwa przy ul. Suskiej 5 uczestnicy mają czas do 26.04.2021 r. do godziny 15.00.

5. Wszyscy uczestnicy akcji po dopełnieniu formalności – czyli dokonania zgłoszenia w terminie oraz odesłania wypełnionej karty pracy zostaną nagrodzeni symbolicznym upominkiem. Szczegóły przekazania i termin odbioru nagród za udział w Akcji zostaną ustalone po jej zakończeniu

 

Życzymy Wam miłej zabawy!